pondělí 29. října 2012

Bílý kůň - recenze


Autorka: Alex Adams
Nakladatelství: Domino
Rok vydání v ČR: 2012
Rok vydání v originále: 2012
Žánr: postapokalyptický, thriller, drama
Počet stran: 304
Mé hodnocení: 8/10
Anotace: Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině – po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál.A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství.Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo. Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu – nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou… 5 komentářů:

 1. Recenze se ti opravdu povedla a hodně mě navnadila. Tuším, že tahle kniha bude přesně podle mého gusta a nejspíš si jí náležitě užiji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc!! Jsem ráda, že se recenze líbí :-) Bílý kůň je opravdu skvělá knížka a rozhodně ji doporučuju :-)

   Vymazat
 2. Úžasná recenze, hnedka si jdu knihu napsat na seznam knih, které bych si ráda pořídila :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tý jo,máš fakticky suprové recenze:)))A ta kniha je úžasná:))Škoda že v našem pidi městě nemaj knihkupectví a v knihovně maj prd:/
  JInak máš moc krásnej hallowenskej dessign:))))

  OdpovědětVymazat
 4. Tuhle knížku si určitě přečtu

  OdpovědětVymazat

Moc Ti děkuji za komentář! Vždycky mi udělá radost :))
Můžeš mi také napsat na můj mail: rodawzknihankova@gmail.com