pátek 3. října 2014

Labyrint: Útěk (James Dashner) - recenze

Název: Labyrint: Útěk
Autor: James Dashner
Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 360
Anotace: Když se Thomas probudí ve výtahu, nepamatuje si nic než své křestní jméno. Nemá žádné vzpomínky na rodiče ani na domov a netuší, jak se dostal tam, kde je. Jeho paměť je prázdná. 
Není však sám. Když se výtah otevře, Thomas zjistí, že má kolem sebe chlapce, kteří ho uvítají na Place, širokém prostranství uzavřeném vysokými kamennými zdmi. Placeři, jak si jeho obyvatelé říkají, nevědí, proč nebo jak se tam ocitli. Kam jejich paměť sahá, vědí jen to, že každý den se otevřou kamenné brány do labyrintu, jenž je obklopuje. A stejně tak se každou noc pevně zavřou. Jednou za měsíc přiveze výtah nového chlapce. A nikdo nechce zůstat v labyrintu po setmění.Thomasův příchod Placeři očekávali. Ale další den se objeví dívka - vůbec první, která na Plac dorazila. A ještě překvapivější je zpráva, kterou jim doručí. Placeři byli vždy přesvědčení, že když se jim podaří labyrint kolem Placu vyřešit, najdou cestu domů... ať je to kdekoli. Ale čím dál víc se zdá, že Labyrint řešení nemá.Dívčin příchod nevysvětlitelně způsobí, že si Thomas začně připadat jiný. Něco mu říká, že by mohl znát některé odpovědi - kdyby našel způsob, jak se dostat k temným tajemstvím uzamčeným v jeho mysli.
Moje recenze:
♥ Mnohokrát děkuji skvělému nakladatelství YOLI za poslání knížky ♥

13 komentářů:

 1. Úžasný video! :)
  Já se na tuhle knihu určitě chystám a následně pak i na film, ale knihy mají vždy přednost. :) Hodně jsi mě na Labyrint navnadila, takže si asi udělám výlet do knihkupectví! :D

  OdpovědětVymazat
 2. Krásne video :)
  Ja som v polke knihy a velmi sa mi to páči.

  OdpovědětVymazat
 3. Pekná recenzia. :)
  Knihu by som si chcela v najbližšej dobe prečítať. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :) Pak mi určitě dej vědět, jak se kniha líbila :)

   Vymazat
 4. Moc pěkná recenze! :D
  Já jsem byla na filmu v kině, ten byl naprosto úžasný, a proto jsem se rozhodla že si musím koupit knihu. Jinak po tvé recenzi už se fakt těším na ten den kdy se pohrnu do knihkupectví si tuhle knihu koupit :D Doufám že to bude brzo :) Tvoje videa mám hrozně moc ráda, hlavně nepřestávej točit, i když si myslím že to nehrozí, když tě to tak baví :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :) Se školou je natáčení horší, nevím, jak to budu stíhat (budu maturovat a naše škola..), ale pokusím se, protože jak píšeš- opravdu mě to hrozně moc baví :)
   Děkuju ještě jednou moc, na film se určitě kouknu! Jsem zvědavá, jak se mi bude líbit! :)

   Vymazat
 5. Jak už jsem psala na Youtube: Na Labyrint se moc těším, od pátku leží na stole a čeká na mě :) Jinak úžasná recenze - zase! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Všude teď vidím Labyrint. A téměř všude pozitivní recenze, což znamená jediné, asi bych do něj měla jít také. ;) Pěkná recenze. :)
  TZU

  OdpovědětVymazat
 7. Moc pěkné video ! :-)
  Už dlouho jsem chtěla napsat článek o této knížce / filmu, ale nezaměřila jsem se jen na svůj názor, ale zkoumala jsem co na to říkají ostatní. Překvapilo mě, že mnoho lidí (hádám spíše dospělých) k tomu mělo negativní komentáře. Potom jsem našla tvůj blog a dočista se mi vyrazila dech, protože máš opravdu podobné názory a blog moc pěkně zpracovaný :-)
  Kdyžtak tu moje recenze : http://welcometoglade.blogspot.cz/2014_11_01_archive.html :-))

  OdpovědětVymazat

Moc Ti děkuji za komentář! Vždycky mi udělá radost :))
Můžeš mi také napsat na můj mail: rodawzknihankova@gmail.com