neděle 30. března 2014

Podezřelý - recenze

Název: Podezřelý (Suspect)
Autor: Robert Crais
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 328
Anotace: Za svého pána by Maggie dala život. On je policista, ona policejní pes…
Na tom, že se policisté někdy dostanou do přestřelky, není vůbec nic divného. Když se k ní ale připletou náhodou, ve chvíli, kdy si ve služebním voze užívají vzácnou chvilku odpočinku, je to zatracená smůla. Zvlášť když po celé té hrůze zůstane na dlažbě pár mrtvých. Mezi nimi jedna policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen. 
Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu. 
Příběh Scotta a Maggie činí z téhle knihy víc než jen pouhou detektivku, je dojemnou sondou do psí duše, která nemůže nechat chladným žádného „pejskaře“. Milovníci napínavých kriminálních příběhů si pak užijí nečekaných zvratů a – jak už to u Roberta Craise bývá - také ohromujícího rozuzlení. Padouši se totiž často skrývají právě tam, kde by je nikdo nehledal.

Kniha na Goodreads: Tady
Moje recenze:  
Mnohokrát děkuji nakladatelství METAFORA za poskytnutí knížky :-)


3 komentáře:

  1. pěkná recenze, video a super fotky :) na knížku se chystám, hned po státnicích :)

    OdpovědětVymazat
  2. Na knížku jsem dneska narazila v knihovně, tak jsem si ji hned půjčila a brzy se do ní pustím... :) Komisaře Rexe jsem jako malá milovala, takže si myslím, že se mi i tato kniha bude líbit. Těším se!

    OdpovědětVymazat
  3. Hezká recenze, obdivuju tě, že to natáčíš, ale je to pěkné. Takové osobnější.

    OdpovědětVymazat

Moc Ti děkuji za komentář! Vždycky mi udělá radost :))
Můžeš mi také napsat na můj mail: rodawzknihankova@gmail.com