čtvrtek 5. července 2012

Prokletí ohně - recenze


Informace o knize
Česká Barbara Erskinová“ vypráví svůj první příběh… Osud, kletbu, staletou nenávist… to všechno může zlomit láska Když Cora uteče od svého násilnického manžela a vrátí se k otci do malebného anglického městečka, zdá se, že teď už se všechno obrátí k lepšímu. Co však mají znamenat znepokojivé vize, sugestivní výjevy z dávného středověku, které ji začínají pronásledovat? Přichází snad o rozum? Střípky osudů lady Christabel, sira Roberta a krutého pana Bruce z Glammermooru jí našeptávají zneklidňující tajemství. A o šokující překvapení není nouze ani v Cořině vlastním životě. Naštěstí se i v dnešní době najdou milující rytíři – třeba v podobě dávných lásek ze střední školy -, kteří se dokážou vypořádat nejen se soky, ale i s nepřízní osudu, a vysloužit si tak srdce své lásky.

Moje recenze

Autorka knihy
Na tuto knihu jsem se velmi těšila, protože mě zaujalo přirovnání české spisovatelky Martiny Wolfové k mé milované Barbaře Erskinové, která píše dokonalé a napínavé historické knížky s nádechem nadpřirozena.
Kniha Prokletí ohně mě opravdu hodně mile překvapila, protože se četla skvěle a já si čtení užívala. Myslím, že zajímavý příběh upoutá snad každého a od čtení se místy člověk musí doslova odtrhávat :-)Hlavní hrdinka Cora se musí vypořádat s násilnickým manželem (ze kterého jde opravdu strach), se záhadnou dívkou z minulosti a s dávnou láskou. Jak se se vším vyrovná si už přečtete sami, ale já musím podotknout, že celkový námět a zpracování příběhu se mi opravdu líbil.

Samozřejmě bych mohla knížce i pár věcí vytknout - trošičku mi tam chybělo propracování historické stránky - ano, něco tam bylo vysvětleno, ale mohlo toho být víc. Knížka se zaměřuje především na dnešní moderní dobu a ta historická tak rozvinutá není. To je takový rozdíl oproti knihám B. Erskinové. Asi je to tím, že přece jen Barbara období, o kterém píše, vystudovala a je na něho odbornice. Takže to pro mě bylo takovým malým minusem, nad kterým se však dají přivřít očka :-)

Příběh se čte tedy velmi dobře. Samozřejmě tu hraje celkem velkou roli láska, ale ne tak velkou, abych knihu mohla označit za romantický harlekýn, což oceňuji :-)
Knihy s nádechem historie mám ráda a to je možná i hlavní důvod, proč se mi knížka líbila.
Sice nepředčila knihy Barbary Erskinové (upřímně to snad ani nejde), ale příjemně překvapila.

Knihu bych doporučila především nadšencům romantiky , kteří nepohrdnou trochou historie :-))
Hlavní hrdinka Cora mi byla moc sympatická. K mým dalším oblíbeným postavám patřil rozhodně Will, kterého zkrátka nejde nemilovat :)


Závěrem bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku. Díky :)
Na další knihy od Martiny se už teď moc těším!

Celkové hodnocení: 4 hvězdičky
Kniha se mi opravdu líbila. Jen mi místy chybělo větší rozvinutí minulosti.
Martina je skvělá spisovatelka a jak jsem již psala - ne její další knížky se moc těším :-)
Kniha sice byla založena hodně na romantice, ale našlo se tu i napětí. Celkový nápad to byl dobrý.

Zdroje k článkům:
Anotace: http://www.bux.cz/
Obrázky: http://www.deviantart.com/ ; https://www.google.cz/

3 komentáře:

 1. Děkuji za recenzi a také první videorecenzi na Prokletí ohně. Velice mě těší, že se vám kniha líbila. Vážím si vaši chvály, i vašich postřehů ohledně možnosti dalšího zlepšení:-)
  Zdravím
  Martina Wolfová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den!
   To já moc děkuji za komentář přímo od Vás, nečekala jsem to :)
   Píšete úžasně a já se moc těším na Vaše další knihy.
   Prokletí ohně bylo super! :-)

   Vymazat
 2. Barbara Erskinová je vynikající spisovatelka ...

  OdpovědětVymazat

Moc Ti děkuji za komentář! Vždycky mi udělá radost :))
Můžeš mi také napsat na můj mail: rodawzknihankova@gmail.com